Polferries
Polferries
03.08.2018

Termin inauguracji promu Nova Star na trasie Gdańsk-Nynäshamn znów przesunięty

Wygląda na to, że w trakcie tegorocznego sezonu letniego nie zobaczymy na trasie ostatniego nabytku Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Nova Star wciąż nie jest jeszcze gotowa do przyjęcia pasażerów.

 

To miał być hit tegorocznego lata. Dzięki wprowadzeniu dodatkowego, wygodnego i nowoczesnego promu od singapurskiego przedsiębiorstwa, PŻB chciała zwiększyć liczbę kursów na trasie Gdańsk-Nynäshamn. W związku z tym odejścia z Gdańska do szwedzkiego portu miały się odbywać każdego dnia, a nie jak obecnie – co drugi dzień. Pewne jest już, że w trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, tych planów nie uda się zrealizować. Polski armator został kolejny już raz zmuszony do przesunięcia wejścia promu Nova Star na trasę pomiędzy Polską a Szwecją.

 

Na stronie internetowej przewoźnika pojawił się niedawno kolejny już komunikat o zmianie terminu inauguracji rejsów obsługiwanych tym statkiem.

 

„Szanowni Klienci, Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA informuje o przesunięciu terminu wprowadzenia promu Nova Star do eksploatacji na linię Gdańsk-Nynäshamn na dzień 03.09.2018 z przyczyn technicznych niezależnych od armatora” - poinformował operator w wydanym komunikacie.

 

Przypomnijmy, że pierwotnie planowano, że nowa jednostka pojawi się na trasie Gdańsk-Nynäshamn już wiosną. Potem, ze względu na przedłużający się remont, zapowiedziano, że statek wejdzie na tę linię 25 czerwca. Planowanemu uruchomieniu promu towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa i informacyjna. Później termin był jeszcze wiele razy zmieniany. Wciąż trudno powiedzieć, czy wraz z nadejściem września Nova Star w końcu wyruszy w pierwszy rejs w barwach Polferries.

 

 

Zbudowana w Singapurze Nova Star ma 161 metrów długości, a na pokład może zabrać 1215 pasażerów. Dysponuje też linią ładunkową o długości 2790 metrów (1575 dla pojazdów ciężarowych oraz 1215 dla pojazdów osobowych). Prom został przez polską firmę wyczarterowany od singapurskiego przedsiębiorstwa ST Engineering Marine.

 

Obecnie połączenie pomiędzy Gdańskiem a znajdującym się nieopodal Sztokholmu Nynäshamn obsługuje jedynie zbudowany w 1980 r. Wawel.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Polska Żegluga Bałtycka


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060