DFDS
DFDS
09.08.2018

Regina Seaways pozostaje na dłużej w DFDS

Firma DFDS będzie nadal korzystać z promu Regina Seaways. Statek ten jest własnością grupy Grimaldi, ale duński armator zdecydował się właśnie na wydłużenie umowy czarteru.

 

Obecna umowa, na mocy której Regina Seaways wykonuje połączenia w barwach DFDS, wygasa już wkrótce – 2 listopada. Firma zdecydowała się nie zwlekać i już teraz doszła do porozumienia z właścicielem statku – Grimaldi Holding. Dzięki temu prom będzie  obsługiwał połączenia dla obecnego przewoźnika przynajmniej przez kolejny rok.

 

Regina Seaways od lat stanowi bardzo ważne ogniwo połączeń oferowanych przez DFDS na Morzu Bałtyckim. Statek pływa na co dzień pod litewską banderą na linii pomiędzy Kłajpedą a Kilonią.

 

 

Statek Regina Seaways został zbudowany w 2010 r. w zakładach Nuovi Cantieri Apuania. Należy do rodziny statków „Coraggio Class”. W ramach tej linii powstało osiem jednostek ro-ro. Prom Regina Seaways (znany wcześniej jako Energia) nie jest jedynym statkiem tej serii, który dziś pływa dla DFDS. Operator promowo-logistyczny korzysta też dziś z promów Victoria Seaways oraz Athena Seaways. One także obsługują połączenia na Bałtyku. Pierwszy kursuje na tej samej trasie co Regina Seaways, a drugi pływa pomiędzy Kłajpedą a szwedzkim Karlshamn. Każdy z nich ma po 199 metrów długości i dysponuje linią ładunkową o długości 2623 metrów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060