HH Ferries Group
HH Ferries Group
13.08.2018

Coraz więcej pojazdów ciężarowych korzysta z serwisu Helsingborg-Helsingör. Udany II kwartał w wykonaniu HH-Ferries

HH-Ferries Group jest kolejnym przewoźnikiem, który podsumował ostatnie miesiące działalności. Firma opublikowała właśnie wyniki za II kwartał 2018 r. W tym okresie udało się jej odnotować wyraźny wzrost w zakresie przewiezionych pojazdów ciężarowych.

 

Promy, które pływają pod marką Scandlines Helsingborg-Helsingör, przewiozły w II kwartale 121 tysięcy pojazdów ciężarowych. Oznacza to wyraźny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w analogicznym okresie na promach przewoźnika znalazło się 109 tysięcy pojazdów ciężarowych. Wzrost wynosi zatem 11 procent. Większa liczba przetransportowanych pojazdów ciężarowych przełożyła się na wielkość przewiezionych ładunków. Od kwietnia do końca czerwca promy grupy HH-Ferries przewiozły 1 389 000 ton (rok temu było to 1 255 000 ton).

 

W przypadku ruchu pasażerskiego oraz pojazdów osobowych statystyki prezentują się nieco słabiej niż przed rokiem. Liczba pasażerów spadła w II kwartale z 1,94 miliona do 1,89 miliona. O 3 procent spadła liczba przewiezionych pojazdów osobowych – z 372 tysięcy do 352 tysięcy. Jak poinformował przewoźnik, ma to związek z faktem, że tegoroczna gorączka związana z Wielkanocą przypadła na I kwartał. W ubiegłym roku święta przypadały później i wzmożony ruch został odnotowany właśnie w II kwartale.

 

Przy okazji publikacji nowego raportu, firma pochwaliła się jeszcze jednym osiągnięciem, o którym wspominaliśmy już na łamach PromySkat. W II kwartale, w maju, pierwszy raz zdarzyło się, że liczba pojazdów ciężarowych, które zostały przetransportowane promem, przewyższyła liczbę pojazdów, które skorzystały z przeprawy mostowej pomiędzy Malmö a Kopenhagą.

 

„Wiemy, że nasi klienci doceniają możliwość zaoszczędzenia 50 kilometrów drogi w każdą stronę, co wpływa na redukcję czasu spędzonego za kierownicą oraz stanowi gwarancję miłej przerwy w trakcie tej krótkiej przeprawy” - powiedział Johan Röstin z HH-Ferries.

 

 

Firma przedsięwzięła także w ostatnim czasie środki, które mają sprawić, że liczba pojazdów przeprawianych promami HH-Ferries będzie rosła. To m.in. zwiększenie dostępnej powierzchni ładunkowej dzięki większej liczbie oferowanych kursów, realizowanych promem Hamlet. Przewoźnik cały czas rozszerza również ofertę gastronomiczną. Niedawno zaproponował również możliwość ładowania pojazdów elektrycznych kierowcom korzystającym z promów HH-Ferries.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: HH Ferries Group


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060