DFDS
DFDS Twitter.com/DFDSGroup
13.08.2018

Zawirowania wokół tureckiej waluty nie bez znaczenia dla wyników firmy DFDS

Wygląda na to, że moment, w którym firma DFDS zdecydowała się na zakup tureckiego przedsiębiorstwa U.N. Ro-Ro, nie był najwłaściwszym. A to z uwagi na bardzo słabe obecnie notowania tureckiej waluty.

 

Polityczne tarcia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Turcją mają poważne konsekwencje dla kursu waluty drugiego z tych krajów. Tylko w ciągu jednego tygodnia jej notowania spadły o 20 procent. Cierpią na tym m.in. firmy, które działają na tureckim rynku – w tym również firma U.N. Ro-Ro, czyli niedawny nabytek DFDS. To wszystko może się odbić na wynikach finansowych duńskiego przedsiębiorstwa.

 

„Wszystkim nam oczywiście jest przykro z powodu turbulencji wokół tureckiej waluty. I to kilka miesięcy po tym, jak kupiliśmy U.N. Ro-Ro. Ale jest to sytuacja, o której wiedzieliśmy, że może się zdarzyć, gdy przeniesiemy się do innego obszaru niż ten, w którym normalnie działamy” - powiedział Torben Carlsen z DFDS.

 

 

Jak podkreślili przedstawiciele DFDS, napływające obecnie niekorzystne informacje rynkowe (w związku z niestabilnym kursem tureckiej waluty, obniżyły się też notowania DFDS na giełdzie) nie oznaczają, że ktokolwiek żałuje przeprowadzenia transakcji. Zdaniem Torbena Carlsena, w dalszej perspektywie inwestycja będzie oceniana pozytywnie.

 

Firma U.N. Ro-Ro obsługuje na Morzu Śródziemnym połączenia towarowe. W skład jej floty wchodzi 12 nowoczesnych jednostek, które kursują z Turcji do Włoch i Francji.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060