Na zdjęciu szef portu w Belfaście oraz kapitan statu Stena Forerunner.
Na zdjęciu szef portu w Belfaście oraz kapitan statu Stena Forerunner. Stena Line
31.08.2018

Stena Forerunner już na nowej trasie. Większe możliwości przewozowe na linii Belfast-Liverpool

Wyjątkowo dobre rezultaty osiągane przez Stena Line na trasie Belfast-Liverpool skłoniły armatora do zwiększenia na niej możliwości przewozowych. Na linii tej zadebiutował już nowy, większy prom, który pozwolił na znaczące zwiększenie podaży.

 

Na bardzo popularnej trasie na Morzu Irlandzkim zadebiutował właśnie prom Stena Forerunner, który do tej pory obsługiwał linię Harwich-Rotterdam (Europort). Zbudowana w 2003 r. jednostka ma 195 metrów długości i dysponuje 3 tysiącami metrów linii ładunkowej. Statek zastąpił mniejszą jednostkę Stena Precision, która dysponuje linią o długości 2166 metrów.

 

Dzięki wprowadzeniu tej modyfikacji oferowana powierzchnia ładunkowa wzrośnie na trasie Belfast-Liverpool aż o 10 procent tygodniowo.

 

„Jesteśmy uradowani mogąc powitać statek Stena Forerunner w Belfaście. Jego wprowadzenie potwierdza nasze trwające zaangażowanie w rynek przewozów towarowych” - powiedział Paul Grant ze Stena Line.

 

 

Wstawienie większego promy na popularną trasę to nie tylko większe możliwości przewozowe i ukłon w stronę klientów, ale też impuls do dalszego rozwoju portu w Belfaście, dlatego decyzja, jaką podjął armator bardzo ucieszyła władze portu. Ta inwestycja była niezbędna ze względu na dynamiczne rosnący rynek przewozów na trasie Belfast-Liverpool. Tylko w tym roku armator odnotował tu wzrost sięgający 6 procent.

 

Większa jednostka na tej popularnej trasie nie jest ostatnim słowem firmy Stena Line. W latach 2020-2021 pojawią się na niej dwie nowoczesne jednostki serii E-Flexer, które obecnie powstają w Chinach.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060