Bornholmslinjen
Bornholmslinjen
10.09.2018

Poważny wypadek na pokładzie promu Bornholmslinjen. Pasażer z obrażeniami trafił do szpitala

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na pokładzie nowego promu pływającego w barwach Bornholmslinjen. W wyniku incydentu jeden z pasażerów został zabrany do szpitala.

 

Władze firmy Molslinjen, do której należy nowoczesny prom Hammershus, potwierdziły, że w ostatni weekend na wspomnianym statku miał miejsce wypadek. Starszy pasażer, który podróżował jednostką z Sassnitz do Rønne na Bornholmie przytrzasnął rękę drzwiami znajdującymi się na pokładzie samochodowym promu. Dwa jego palce zostały zmiażdżone.

 

„Niestety, jest to prawda. Na pokładzie promu Hammershus miała miejsce nieprzyjemna sytuacja” - powiedział Jesper Maack z Molslinjen z Molslinjen. Dodał on, że pasażer, który ucierpiał w wypadku miał obywatelstwo niemieckie. Tuż po dotarciu promu do celu rannym zajęli się lekarze. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Jego stan był poważny.

 

Przedstawiciele armatora poinformowali, że pasażer uszkodził rękę ciężkimi, przesuwnymi drzwiami, które funkcjonują na promie ze względów bezpieczeństwa.

 

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie doszło do wypadku. Przewoźnik poinformował, że wszystkie drzwi zamontowane na jednostce mają odpowiednie atesty. Producent zaświadczył zaś, że jeszcze nigdy nie doszło do podobnego zdarzenia z udziałem jego produktu.

 

 

Aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, armator zdecydował się na umieszczenie na pokładzie promu dodatkowych znaków  informujących o potencjalnym niebezpieczeństwie.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Bornholm.nu

 

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060