Polferries
Polferries
14.09.2018

Od dziś codzienne odejścia z Gdańska do Nynäshamn. Nova Star w końcu na trasie

 

Dobre wiadomości dla pasażerów oraz kierowców, którzy drogą morską zamierzają w najbliższym czasie dotrzeć z Polski do Szwecji bądź w kierunku przeciwnym. Polska Żegluga Bałtycka w końcu uruchamia na trasie Gdańsk-Nynäshamn swój najnowszy nabytek – prom Nova Star.

 

Od dziś na popularnej linii promowej pomiędzy Polską a Szwecją pasażerowie oraz kierowcy będą mogli się przekonać o nowej jakości podróżowania. Wszystko dzięki uruchomieniu na trasie nowoczesnego, zaledwie siedmioletniego promu Nova Star. W rejs z Gdańska do Nynäshamn jednostka wyruszy o 18:00. W ten sposób zadebiutuje na tej linii po wielu miesiącach przekładania terminu inauguracji.

 

Polska Żegluga Bałtycka pozyskała prom na początku tego roku. Został on wyczarterowany od singapurskiego przedsiębiorstwa ST Engineering Marine. Pierwotnie miał on rozpocząć kursowanie wiosną, ale ze względu na przedłużające się prace remontowe start został przesunięty na czerwiec. Ale także i wówczas skończyło się jedynie na planach. W czasie sezonu letniego termin ten był jeszcze wielokrotnie przekładany – jak informował sam armator, z przyczyn niezależnych od PŻB.

 

Wprowadzenie jednostki Nova Star pozwoli armatorowi na zwiększenie częstotliwości kursów na trasie Gdańsk-Nynäshamn. Odejścia w obu kierunkach będą się teraz odbywać codziennie, a nie – jak do tej pory – co drugi dzień. Nova Star dołącza na tej linii do promu Wawel.

 

 

 

Zbudowana w Singapurze Nova Star ma 161 metrów długości, a na pokład może zabrać 1215 pasażerów. Dysponuje też linią ładunkową o długości 2790 metrów (1575 dla pojazdów ciężarowych oraz 1215 dla pojazdów osobowych). Prom został przez polską firmę wyczarterowany od singapurskiego przedsiębiorstwa ST Engineering Marine.

 

Rezerwacji na rejsy obsługiwane przez prom Nova Star można dokonywać za pośrednictwem serwisu PromySkat. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zdjęcia: PromySkat

Źródło: PŻB


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060