Nowy prom dla Molslinjen krótko przed zwodowaniem.
Nowy prom dla Molslinjen krótko przed zwodowaniem. Austal
31.10.2018

Tak prezentuje się Express 4 – najnowszy prom Molslinjen. Wkrótce ruszy w długą drogę do Danii

Najnowszy prom dla Molslinjen – jednostka Express 4 – jest coraz bliżej wejścia na regularną trasę. Statek został właśnie zwodowany w australijskiej stoczni Austal.

 

Budowa nowego statku dla duńskiego armatora zaczęła się zaledwie w kwietniu ubiegłego roku. Zgodnie z harmonogramem dostawa powinna nastąpić w styczniu 2019 r. Jednostka, która została niedawno zwodowana, przechodzi obecnie niezbędne testy. Już wkrótce wyruszy w długą podróż do domu.

 

Nowoczesny, szybki katamaran, który został przygotowany dla Molslinjen, będzie kolejną już jednostką tego typu we flocie duńskiego armatora – to także czwarty szybki prom, który dołączy do floty popularnego operatora promowego na przestrzeni ostatnich sześciu lat. Poprzedni szybki katamaran – Express 3 – został dostarczony firmie Molslinjen w ubiegłym roku.

 

„Rynek promowy został po raz kolejny w ciągu ostatnich 18 miesięcy wzmocniony – tym razem egzemplarzem Austal Auto Express 109, który ustanawia wzorzec dla dużych, zaawansowanych technologicznie, bardzo wydajnych i szybkich jednostek” - powiedział Ben Marland, wiceprezes firmy Austal.

 

 

Prom Express 4 – podobnie jak seria trzech siostrzanych promów z serii Express – będzie mógł zabrać na pokład nieco ponad 1000 pasażerów oraz 425 pojazdów. W stosunku do poprzedników zoptymalizowany został kadłub statku, co pozwoli na ograniczenie zużycia paliwa. Pasażerowie tego promu będą mogli podróżować z prędkością 40 węzłów (74 kilometry na godzinę).

 

Firma Molslinjen powstała w 1964 r. Obecnie oferuje przeprawy na trasach Odden – Aarhaus oraz Odden – Ebeltoft. W jej flocie znajdują się zarówno promy tradycyjne, jak i katamarany dużych prędkości. We wrześniu tego roku firma rozpoczęła obsługę połączeń na Bornholm.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Molslinjen, Austal


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060