Brodrene AA
Brodrene AA
19.11.2018

Kolejny futurystyczny prom dla firmy The Fjords. W pełni elektryczna jednostka już w przyszłym roku

Firma The Fjords planuje dołączyć do swojej floty kolejny nowy prom. Będzie to już kolejna w jego ofercie w pełni ekologiczna jednostka, która nie będzie emitować szkodliwych dla środowiska związków.

 

Norweski armator w ostatnim czasie zasłynął rozbudową floty o nowe jednostki, które nie tylko funkcjonują w oparciu o standard „zero emission”, ale również wyróżniają się śmiałym designem. Firma wciąż nie zwalnia tempa. Dwa lata po debiucie promu Vision of the Fjords, w stoczni Brodene Aa powstała siostrzana jednostka - Future of the Fjords, a teraz firma poinformowała o pracach nad kolejnym nowoczesnym i ekologicznym promem. W tej samej stoczni, w której zbudowane zostały dwa wymienione statki, powstaje teraz prom o nazwie Legacy of the Fjords.

 

To ruch, który zaskoczy niektórych w branży, ale my postrzegamy to jako naturalny krok w tym wymagającym biznesie” - powiedział Rolf Sandvik, szef firmy The Fjords.

 

Legacy of The Fjords będzie miał 42 metry długości, 15 metrów szerokości, a na pokład będzie mógł przyjąć 400 pasażerów. Podobnie jak Future of the Fjords, będzie to statek w pełni elektryczny (Vision of the Fjords wyposażony jest w napęd hybrydowy, co oznacza, że może korzystać zarówno z silnika spalinowego, jak i elektrycznego). Pojemność baterii zainstalowanych na statku wyniesie 2 400 kWh. Będzie miał on też zbliżoną do swoich nagradzanych poprzedników charakterystyczną linię.

 

 

Nowy statek będzie korzystał ze specjalnie zaprojektowanej, pływającej stacji Power Dock, służącej do ładowania akumulatorów i pozwalającej na szybkie uzupełnienie energii. W przypadku baterii o pojemności 2,4 MWh, proces ten będzie trwał 20 minut.

 

Firma The Fjords zapowiedziała już, że nowa jednostka, która wejdzie do eksploatacji w lipcu 2019 r., będzie obsługiwała połączenia z Oslo.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: The Fjords


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060