Ekologiczna rewolucja wkracza na mniejsze trasy
thyboronagger.dk
27.11.2018

Ekologiczna rewolucja wkracza na mniejsze trasy

Ważna zmiana na jednym z popularnych połączeń promowych w Danii. Na linii pomiędzy Thyborøn i Agger zaczął pływać nowy, hybrydowy prom, który zastąpił leciwą, aż czterdziestoletnią jednostkę.

 

Zmiany, jakie w ostatnim czasie obejmują komunikację promową, coraz częściej dotykają również mniejszych, regionalnych tras, które mają jednak kolosalne znaczenie dla turystyki oraz lokalnych społeczności. Taka rewolucja dokonała się właśnie na linii Thyborøn-Agger na Półwyspie Jutlandzkim.

 

Dla osób, które do tej pory korzystały z tej przeprawy, zmiana jest naprawdę ogromna. W poniedziałek, po długiej fazie testów pojawił się bowiem nowoczesny i ekologiczny prom, zasilany napędem hybrydowym. Zastąpił on liczący aż 40 lat statek

 

„Pewna era się zakończyła i przyszedł czas na nowy etap. Nowy prom hybrydowy to poważne unowocześnienie i wiele osób na tym skorzysta” - powiedział Erik Flyvholm, burmistrz gminy Lemvig, na terenie której działa przeprawa.

 

Oprócz pojawienia się nowego promu, zmodernizowane zostały porty po obu stronach, a przystań w Thyborøn została przesunięta, co ma przełożyć się ograniczenie anulacji rejsów ze względu na czynnik pogodowy. W najbliższym czasie uruchomione zostaną również nowe urządzenia do sprzedaży biletów. Inwestycja obejmuje też nową stronę internetową. Istotną zmianą jest także fakt, że sam prom będzie teraz obsługiwany nie przez trzy, ale przez dwie osoby.

 

 

Wartość całej inwestycji wyniosła 107 milionów koron duńskich (ok. 61,5 miliona złotych).

 

Serwis Thyborøn-Agger obsługuje każdego roku 140 tysięcy pasażerów, 50 tysięcy pojazdów osobowych i 5 tysięcy pojazdów ciężarowych. Czas przeprawy zajmuje 12 minut.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: thyboronagger.dk


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060