Twin City Liner
Twin City Liner
28.11.2018

Supernowoczesny prom już wkrótce na trasie Wiedeń-Bratysława

Już w najbliższych dniach odbędzie się wodowanie nowoczesnego promu, który od przyszłego roku będzie obsługiwał połączenie promowe pomiędzy Wiedniem i Bratysławą. Jednostka została zbudowana w zakładach na Isle of Wight.

 

Transport promowy może stanowić doskonałą i atrakcyjną alternatywę dla transportu kolejowego czy drogowego. Jednym z przykładów wykorzystania takiego serwisu w komunikacji pomiędzy dużymi miastami jest połączenie pomiędzy Bratysławą a Wiedniem. Już na początku przyszłego roku na linii tej zacznie pływać nowoczesna jednostka, która została zbudowana w Wielkiej Brytanii.

 

Nowy prom, który połączy stolice Słowacji oraz Austrii, pozwoli na podróżowanie w komfortowych warunkach. Jeszcze na etapie tworzenia konceptu (projekt zostały przygotowany przez australijskie biuro Incat Crowther) uwzględniono najnowsze trendy w projektowaniu, a gotowa konstrukcja ma być przyjazna środowisku.

 

Statek, którym będzie można pływać na trasie Bratysława-Wiedeń, ma 39 metrów długości i 11 metrów szerokości. Na pokład może przyjąć 249 pasażerów oraz czterech członków załogi. Wyposażona w cztery silniki jednostka będzie poruszać się z prędkością 70 kilometrów na godzinę, co pozwoli jej na pokonanie całej trasy w 75 minut.

 

 

Nowy prom powstał w Columbine Shipyard w East Cowes na wyspie Wight. Pierwotnie zakładano, że zostanie zwodowany już w najbliższy piątek, 30 listopada. Ostatecznie – uwagi na trudną sytuację pogodową w Wielkiej Brytanii - termin ten został przesunięty.

 

Serwis promowy łączący Bratysławę i Wiedeń funkcjonuje od 2006 r. pod nazwą Twin City Liner i jest doskonałym przykładem wykorzystania żeglugi śródlądowej. Nowa jednostka ma zastąpić dwa pływające obecnie na tej trasie katamarany. Zgodnie z planem, zbudowany na Isle of Wight prom ma się pojawić na Dunaju 29 marca 2019 r.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Isle of Wight County Press, Twin City Liner


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060