Irish Ferries
Irish Ferries
19.12.2018

Irish Ferries skasuje ważne połączenia do Francji? Wiele na to wskazuje

Wiele wskazuje na to, że Irish Ferries skasuje z rozkładu połączenia pomiędzy Irlandią a Francją. Zmiana miałaby wejść w życie w przyszłym roku.

 

Irish Ferries pragnie poinformować swoich klientów, że jest mało prawdopodobne, iż w 2019 r. będziemy dalej obsługiwać serwis pomiędzy Rosslare a Francją. Na razie wciąż przyglądamy się sytuacji” - brzmi komunikat, który został właśnie wydany przez Irish Ferries. Armator przypomniał jednocześnie o możliwości dokonywania rezerwacji na rejsy obsługiwane przez nowy prom W.B. Yates, które realizowane będą na trasie Dublin-Cherbourg.

 

Komunikat irlandzkiego przewoźnika zdążył już wywołać spore poruszenie. Tymczasem armator tłumaczy, że decyzja o możliwej rezygnacji z dalszej obsługi połączenia pomiędzy Rosslare a Francją poprzedzona została wnikliwą analizą rynku. Wynika z niej, że większość pasażerów preferuje oferowane przez przewoźnika połączenia z Dublina. Podróżnym łatwiej jest dotrzeć do stolicy Irlandii niż do Rosslare.

 

Zapowiedź ta wzbudziła spory niepokój także wśród władz. Brendan Griffin – minister stan ds. turystyki – zwrócił uwagę, że połączenia z/do Rosslare mają kluczowe znaczenie dla systemu transportu w południowo-wschodnim regionie. Dodał, że korzystają z niego zarówno mieszkańcy tej części Irlandii, podróżując na wakacje do Francji, jak i Francuzi oraz mieszkańcy innych europejskich krajów, którzy przyjeżdżają wypoczywać do Irlandii. Griffin uważa, że konieczne są rozmowy pomiędzy armatorem oraz przedstawicielami władz na temat planów przewoźnika.

 

Irlandzki polityk i lider Partii Pracy, Brendan Howlin, nazwał zapowiedź Irish Ferries „szokującą”, a polityk David Cullinane określił plany operatora dużym ciosem dla południowo-wschodniego regionu.

 

„Mając na uwadze brexit na horyzoncie, ta decyzja naprawdę zbija z tropu” - powiedział Cullinane.

 

Zaniepokojeni całą sytuacją są także przedstawiciele firm transportowych.

 

 

Irish Ferries, poza opublikowanym komunikatem, na razie nie komentuje sprawy. Nieoficjalnie mówi się, że wyniki osiągane przez przewoźnika na trasach pomiędzy Rosslare a Francją nie były zadowalające.

 

Należąca do Irish Continental Group firma obsługuje z Rosslare sezonowe połączenia do Cherbourga i Roscoff.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Irish Ferries, The Journal, Irish Times


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060