Anek Lines
Anek Lines
27.12.2018

Dwie popularne firmy łączą siły. Powstał nowy gracz

Dwa duże przedsiębiorstwa – Anek Lines oraz Smolny - łączą swoje siły. W ramach wspólnego przedsięwzięcia zaoferują przewozy promowe w obszarze Bałtyku. Nowa spółka ma stać się ważnym graczem na rynku.

 

O porozumieniu osiągniętym przez obie firmy poinformował dziennik „Kommiersant”. Ponad połowa udziałów (51 procent) w nowej spółce będzie we władaniu rosyjskiej firmy Smolny. Popularny grecki armator wniesie zaś do nowej firmy prom. Będzie to zbudowany w 1984 r. w Gdyni statek El. Venizélos, który może przyjąć na pokład 2500 pasażerów.

 

Oprócz dwóch wymienionych firm udziałowcami w firmie będą również spółki: Litinus Group i Prime Bulk, działające odpowiednio w branży nieruchomości oraz pośrednictwie inwestycyjnym.

 

 

Nowa spółka powstała z inicjatywy firmy Smolny, która już od jakiegoś czasu poszukiwała inwestora, który pomoże w obsłudze połączeń pomiędzy Petersburgiem a Helsinkami, Sztokholmem oraz Tallinnem. Przewiduje się też możliwość rozszerzenia działalności na trasę Kaliningrad-Ryga. Niewykluczone, że statek będzie kursował pod rosyjską banderą. Obecnie trwają rozmowy na ten temat.

 

Zgodnie z planem nowa spółka ma rozpocząć działalność operacyjną w kwietniu przyszłego roku

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Gospodarska Morska, Souda Port, Kommiersant

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060