Brittany Ferries
Brittany Ferries
04.03.2019

Brittany Ferries z umową na dostawy paliwa LNG dla jednego z nowych promów

Firma Brittany Ferries, której flotę w najbliższym czasie wzbogacą nowe promy zasilane gazem LNG, podpisała kolejną ważną umowę, określającą warunki dostaw surowca. Tym razem zabezpieczone zostały dostawy paliwa dla jednostki, która będzie obsługiwać połączenia do Hiszpanii.

 

Francuski przewoźnik sygnował kontrakt z firmą Repsol. To długoterminowa umowa, na mocy której hiszpański potentat wybuduje odpowiednią infrastrukturę w porcie Bilbao albo Santander, a potem – za jej pośrednictwem – będzie dostarczał paliwo dla promu Salamanca.

 

Decyzja dotycząca portu, w którym pojawią się zbiorniki do przechowywania paliwa, a także niezbędne elementy służące do bunkrowania, nie została jeszcze podjęta. Brittany Ferries będzie z niej korzystało podczas regularnych zawinięć w ramach obsługi połączeń promowych pomiędzy Wielką Brytanią a północną częścią Hiszpanii.

 

„Jesteśmy zadowoleni, że udało się nawiązać tę długoterminową współpracę z Brittany Ferries – firmą, która jest wyraźnie zaangażowana w rozwój innowacji oraz poprawę sytuacji, gdy chodzi o kwestię oddziaływania na środowisko” - powiedziała reprezentująca firmę Repsol Laura Rejón-Pérez.

 

Prom Salmanaca powstanie dla Brittany Ferries w zakładach Avic International Weihai w Chinach. Do floty Brittany Ferries dołączy on w 2022 r. i będzie wówczas drugim statkiem zasilanym paliwem LNG we flocie przewoźnika – pierwszy, Honfleur, powstaje w stoczni FSG w Flensburgu.

 

Salamanca, a także jeszcze jeden prom, który będzie nosił nazwę Galicia, zostaną pozyskane na zasadzie długoterminowego czarteru od Stena RoRo.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Brittany Ferries

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060