DFDS
DFDS
04.03.2019

Nowy CEO w DFDS. Niels Smedegaard odchodzi

Ważna zmiana w DFDS. Już niedługo nastąpi roszada u steru duńskiego koncernu. Pod koniec kwietnia nowym szefem firmy zostanie Torben Carlsen, zastępując dotychczasowego dyrektora.

 

Niels Smedegaard pełnił funkcję dyrektora generalnego przez wiele lat. Na stanowisko został powołany w 2007 r. Teraz uznał, że przyszedł czas na zmiany. W tej kluczowej roli zastąpi go Torben Carlsen, który od 2009 r. był dyrektorem finansowym w firmie.

 

„Mój czas w DFDS stanowił fantastyczną przygodę. Jestem dumny z postępu, jaki się dokonał zarówno dla firmy, jak i jej pracowników oraz udziałowców, odkąd dołączyłem do firmy” - powiedział Niels Smedegaard, który dodał, że decyzja o pożegnaniu po 12 latach zarządzania tak wielkim przedsiębiorstwem była bardzo trudna. Jednocześnie zaznaczył, że firma jest bardzo dobrze przygotowana na przyszłość.

 

Smedegaard jest przekonany, że przekazuje stery w firmie właściwej osobie. Torben Carlsen przez lata blisko współpracował z dotychczasowym CEO. Nowy dyrektor generalny ma 53 lata i posiada bardzo bogate doświadczenie w zarządzaniu, zdobywając je m.in. w branży lotniczej. Przed rozpoczęciem pracy w DFDS, obejmował kluczowe funkcje w firmach w Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych.

 

„DFDS to wyjątkowa firma z długą i ekscytującą historią. Jestem dumny, że rada obdarzyła mnie zaufaniem” - powiedział Torben Carlsen.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060