Viking Line
Viking Line wikipedia.org/ CC BY-SA 3.0/ Kalle Id
26.06.2019

Viking Line z większą liczbą rejsów i dodatkowymi opcjami na trasie Helsinki-Tallinn

Viking Line tradycyjnie już dostosowuje swój letni rozkład rejsów do wzmożonego zapotrzebowania na przeprawy promowe. Na jednej z najważniejszych tras w jego siatce połączeń znów można korzystać z większej liczby opcji.

 

Do 11 sierpnia pasażerowie podróżujący na trasie Helsinki-Tallinn będą mogli korzystać z dodatkowych rejsów. To odpowiedź fińskiego operatora promowego na dużo większy ruch turystyczny, który ma miejsce w miesiącach letnich.

 

W okresie wakacyjnym, od połowy czerwca do 11 sierpnia, Viking Line oferuje na trasie Helsinki-Tallinn po trzy rejsy dziennie w każdym kierunku (od poniedziałku do czwartku oraz w soboty). W piątki i niedziele kursów jest jeszcze więcej, bo cztery dziennie w każdą stronę. Przeprawy odbywają się na pokładach statków: Mariella, Gabriella oraz Viking XPRS.

 

Przewoźnik zauważa, że pasażerowie podróżujący w tym gorącym okresie w obu kierunkach, robią to nie tylko w celach wypoczynkowych. Wielu z nich wybiera się tą drogą na zakupy albo żeby skorzystać z szerokiego wachlarza usług oferowanych w obu stolicach. Niektórzy przemieszczają się w ten sposób, by rozerwać się na statku albo w jednym z miast.

 

„Liczba pasażerów podróżujących do Tallinna stale wzrasta zwłaszcza w miesiącach letnich” - wyjaśnia Viking Line. „Dzięki szybkim i dogodnym połączeniom z Helsinek i Tallinna ludzie znajdują wygodny sposób, by sięgnąć po produkty, usługi oraz rozrywki, których szukają”.

 

Przewoźnik dodał, że coraz większym wzięciem cieszą się również krótkie rejsy piknikowe. Szczególnie chętnie korzystają z nich rodziny z małymi dziećmi. Maluchy nie mają prawa się nudzić. Tylko na promie Mariella w czasie takiej przeprawy najmłodsi mogą przebierać wśród ośmiu różnych aktywności. W tym czasie rodzice mogą relaksować się w restauracjach albo zrobić zakupy.

 

Viking Line wprowadza na trasie Helsinki-Tallinn dodatkowe odejścia w okresie letnim nieprzerwanie od 2014 r.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Viking Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060