Baleària
Baleària
26.07.2019

Marie Curie gotowa. Nowoczesny prom wchodzi na trasę

Odliczanie się skończyło. Baleària wprowadza na trasę supernowoczesny prom Marie Curie. Już dziś statek przyjmie pierwszych pasażerów.

 

Nowy prom ma 186,5 metra długości, a na pokładzie może pomieścić 810 pasażerów (znajdują się na nim 123 kabiny oraz 402 miejsca). Jednostka oferuje też 2180 metrów linii ładunkowej. Na osobnym pokładzie znajduje się miejsce dla 150 pojazdów osobowych.

 

Nazwany na cześć polskiej noblistki prom ma wszystko to, do czego przyzwyczaiły nas najbardziej zaawansowane, budowane obecnie konstrukcje. Nie bez przyczyny Marie Curie określana jest też statkiem typu smart. Posiada bowiem całe mnóstwo ułatwień dla załogi i udogodnień dla pasażerów. Jednym z przykładów mogą kamery, które zostały zainstalowane w strefie dla zwierząt. Dzięki nim pasażerowie podróżujący z pupilami mogą na bieżąco sprawdzać, co słychać u ich podopiecznych za pośrednictwem smartfonów. Wejście do kabin pasażerów może się zaś odbywać za pośrednictwem kodów QR wyświetlanych na ekranach telefonów. Same kabiny wyposażone są w łazienki, klimatyzację, telewizory smart oraz system rozrywki pokładowej.

 

Statek, którego inauguracja odbywa się dziś, odznacza się wysoką efektywnością energetyczną. Znalazły się tu rozwiązania, które sprawiają, że żegluga staje się nie tylko ekologiczna, ale również ekonomiczna. Należy tu wymienić m.in.: zastosowanie paneli fotowoltaicznych czy oświetlenie LED. Wykorzystanie ekologicznego paliwa LNG ogranicza zaś emisję CO2 o 30 procent.

 

Zbudowany w zakładach Visentini prom stanowi już kolejny nowoczesny i zasilany ekologicznym paliwem LNG statek, który w ostatnim czasie zaczął kursować w barwach hiszpańskiego przewoźnika.

 

Marie Curie będzie obsługiwać połączenie Walencja-Ibiza-Palma.

 

Wcześniej w tym roku Baleària wprowadziła na trasę siostrzaną jednostkę Hypatia de Alejandria, która pływa na trasie Barcelona-Alcúdia-Ciutadella. W sumie przewoźnik posiada już cztery statki typu smart, napędzane ekologicznym paliwem LNG.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Baleària


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060