P&O Ferries
P&O Ferries wikipedia.org/ CC BY-SA 3.0/ Fabian318
13.11.2019

Kapitan promu zawrócił, by ratować człowieka. Niezwykła akcja na kanale La Manche

Kapitan statku Pride of Canterbury nie miał wątpliwości, jakie działania podjąć, gdy w czasie przeprawy przez kanał La Manche zauważył unoszącego się na wodzie człowieka. Zgodnie z jego decyzją prom zawrócił, a nieszczęśnika udało się uratować.

 

Ta informacja poruszyła opinię publiczną w Europie. W poniedziałek przed południem załoga promu Pride of Canterbury, obsługującego połączenie Calais-Dover, zauważyła znajdującego się na powierzchni wody człowieka. Ok. 30-letni mężczyzna w kamizelce ratunkowej znajdował się w odległości 20 km od Calais.

 

Kapitan brytyjskiego promu uznał, że nie ma czasu do stracenia. Po poinformowaniu służb o znajdującym się w wodzie człowieku zawrócił prom i zabrał go na pokład jednostki. O tej porze roku temperatura wody w tym rejonie wynosi ok. 4 stopni. Mężczyzna znajdował się w stanie hipotermii. Gdyby nie związane z decyzją kapitana błyskawiczne działania, mógłby on nie doczekać ratunku.

 

Ok. południa na miejscu pojawił się helikopter, który zabrał mężczyznę do szpitala we Francji. Jak wyjaśniono, uratowany człowiek był nielegalnym imigrantem, który próbował przedostać się do Wielkiej Brytanii.

 

Jak wytłumaczyli urzędnicy, był to już piąty incydent z udziałem imigrantów w ostatnich czterech dni. Od ostatniego piątku przez kanał przepłynęło aż sześć łodzi. Na ich pokładach znajdowało się przynajmniej 74 imigrantów. Podobnych przypadków było w całym roku znacznie więcej. Niektórzy podejmują desperackie próby pokonania kanału La Manche przy użyciu samodzielnie zbudowanych konstrukcji. W taki sposób zginął w tym roku Irakijczyk, który próbował przepłynąć przez La Manche za pomocą łódki stworzonej z plastikowych butelek.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: The Daily Telegraph


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060