Połączenie Marstal-Rudkøbing ma być obsługiwane przez nowy prom elektryczny.
Połączenie Marstal-Rudkøbing ma być obsługiwane przez nowy prom elektryczny. flickr.com/ CC BY-NC-ND 2.0/ Christof
19.09.2017

ÆrøXpressen coraz bliżej uruchomienia nowego połączenia. Firma zamówi nowy prom

Coraz bardziej krystalizują się plany dotyczące uruchomienia nowego połączenia promowego pomiędzy wyspami Ærø oraz Langeland. Będzie się to prawdopodobnie wiązało z budową zupełnie nowej jednostki.

 

O propozycji uruchomienia nowego połączenia promowego, łączącego dwie duńskie wyspy, słychać już od dawna. Trasa ta miałaby być obsługiwana przez firmę ÆrøXpressen, a przeprawa pomiędzy Marstal a Rudkøbing miałaby zajmować 40 minut.

 

Firma ÆrøXpressen wystąpiła z wnioskiem o odpowiednie pozwolenia do władz wysp Aero oraz Langeland już w ubiegłym roku. Teraz władze firmy podzieliły się informacją, że inauguracja nowego połączenia będzie się wiązać z zamówieniem nowej jednostki. Trwają prace nad zamknięciem finansowania projektu. Z ujawnionych informacji wynika, że w inicjatywę chcą się zaangażować fundusze inwestycyjne.

 

Zgodnie z założeniami, nowy katamaran miałby pomieścić 200 osób oraz 32 pojazdy osobowe. Wiadomo też, że będzie to prom elektryczny.

 

„Doszliśmy już bardzo daleko i ostateczny projekt promu został już zaakceptowany przez zarząd. Od strony praktycznej wszystko zostało już zakończone, więc kontrakt ze stocznią może zostać podpisany szybko, gdy tylko kwestia finansowania zostania zatwierdzona” - wyjaśnili przedstawiciele zarządu.

 

 

Już wcześniej ÆrøXpressen poinformowało, że pozyskało niezbędne pozwolenia Rozpoczęcie budowy wydaje się kwestią czasu. Obsługa regularnych połączeń miałaby się rozpocząć 1 marca 2019 r.

 

Linia promowa pomiędzy Marstal a Rudkøbing funkcjonowała już w przeszłości. Została jednak zamknięta w styczniu 2013 r.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: ÆrøXpressen


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060