DFDS
DFDS wikimedia.org/ CC BY-SA 4.0/ Farid mernissi
03.10.2018

DFDS z dodatkowym promem na Bałtyku. Pomoże w rozładowaniu ruchu w pracowitym okresie

DFDS wprowadza dodatkową jednostkę, która będzie obsługiwać ruch na Morzu Bałtyckim. Kolejny prom pomoże w zwiększeniu przepustowości ma dwóch popularnych trasach w gorącym okresie przedświątecznym.

 

Dodatkowe wsparcie otrzymają trasy z Litwy do Szwecji oraz Niemiec – Kłajpeda-Karlshamn oraz Kłajpeda-Kilonia. Dzięki temu oferowana przestrzeń ładunkowa na tych liniach wzrośnie o 10 procent.

 

„Czujemy zwiększoną presję z związku z brakiem miejsca na tych promach. Trudno jest się na nie dostać na popularnych trasach, co przekłada się na długie kolejki oczekujących” - powiedział Anders Refsgaard, wiceszef DFDS. „W związku z tym zdecydowaliśmy się wyczarterować dodatkowy statek ro-ro”.

 

Jednostką, która wspomoże firmę DFDS na wymienionych trasach w tym bardzo intensywnym okresie, będzie Maestro Universe.

 

Dodatkowa jednostka, która pomoże w rozładowaniu ruchu, została zbudowana w 1986 r. Ma 160 metrów długości oraz 22 metry szerokości. Na swój pokład jest w stanie przyjąć 160 naczep. Statek będzie wykonywał w tygodniu dwa kursy do Szwecji oraz jeden do Niemiec. Dzięki temu DFDS zaoferuje w tygodniu dziewięć rejsów do Niemiec oraz jedenaście do Szwecji.

 

 

Oprócz Maestro Universe trasę Kłajpeda-Karlshamn oraz Kłajpeda-Kilonia obsługują również jednostki: Victoria Seaways oraz Regina Seaways (promy do Niemiec), a także Athena Seaways i Optima Seaways (statki obsługujące połączenia do Szwecji). Dodatkowo obie trasy wspomagane są przez prom Patria Seaways.

 

Nowy statek zacznie kursować od 6 października. Maestro Universe będzie wspomagał armatora przez trzy miesiące.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060