Stena Line
Stena Line
08.10.2018

Czwarty prom na linii Gdynia-Karlskrona zadebiutował na trasie

Zapowiadany przez Stena Line czwarty prom na trasie z Gdyni do Karlskrony jest już na trasie. Pasażersko-frachtowa jednostka, Stena Nordica, 8 października wypłynęła w pierwszy rejs do Szwecji.

 

Wprowadzenie kolejnego statku to istotna zmiana zarówno dla pasażerów, jak i klientów frachtowych. Na trasie z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony wybierać będzie można bowiem nawet wśród czterech rejsów dziennie. Łączna liczba kursów na tej trasie zwiększy się do rekordowych 46 rejsów w obie strony tygodniowo.

 

Najnowszy statek na tej linii może pomieścić nawet 450 osób. Dodatkowo, dzięki linii ładunkowej o długości prawie 2 km, Stena Nordica może zabrać znaczną liczbę pojazdów ciężarowych lub około 300 osobowych.

 

„Ogromny popyt na nasze usługi tego lata utwierdził nas w przekonaniu, że ciągle rosnący rynek potrzebuje nowych inwestycji. Dopasowanie naszych możliwości przewozowych do potrzeb naszych klientów jest dla nas priorytetem” - powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor linii promowych na Bałtyku Południowym w Stena Line. „Dlatego do floty na linii Gdynia-Karlskrona dołączamy dziś nową jednostkę – Stena Nordica. To sprawdzony i lubiany przez naszych klientów statek. Dodatkowo cieszy nas, że jest to prom ro-pax, a więc będziemy mogli zaoferować zarówno przewozy pasażerskie, jak i frachtowe wszystkimi statkami na linii Gdynia-Karlskrona”.

 

Stena Nordica zbudowana została w 2000 r., ale od tamtej pory kilkukrotnie ją modernizowano. To nowoczesna jednostka, która łączy tak ważną dla pasażerów wygodę podróżowania z dużą pojemnością frachtową. Stena Nordica jest przystosowana do wykorzystywania dwóch poziomów ramp najazdowych, co znacznie skraca czas załadunku. W ostatnich latach przestrzenie publiczne statku zostały przebudowane, a ich styl zmodernizowany. Na pokładzie pasażerowie mogą korzystać z wygodnych kabin, restauracji i baru lub spędzić czas na pokładzie słonecznym.

 

 

 

Stena Line, poza wdrożonym właśnie statkiem Stena Nordica, dysponuje na trasie Gdynia-Karlskrona posiada obecnie jeszcze trzema jednostkami. Są to także: Stena Spirit, Stena Vision i Stena Baltica.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060