Viking Line
Viking Line
06.01.2019

Viking Line wprowadza dodatkowe rejsy na trasie Tallinn-Helsinki

Viking Line odpowiada na zwiększone zapotrzebowanie przewozów na trasie Tallinn-Helsinki oraz na zgłaszane przez pasażerów prośby. Fiński operator uruchomi dodatkowe kursy na tej popularnej linii.

 

Zapowiedziane zmiany mają wejść w życie w kwietniu br. Właśnie wtedy wejdzie w życie nowy rozkład, w którym szczególnie duża modyfikacja będzie dotyczyła odejść promu Viking XPRS. Statek zacznie wówczas wykonywać dodatkowe kursy na trasie pomiędzy stolicami Estonii i Finlandii.

 

Dodatkowe odejścia będą się odbywać w piątki oraz niedziele. Począwszy od 5 kwietnia Viking XPRS będzie wykonywał w te dni trzy kursy na trasie Tallinn-Helsinki. Armator zaznaczył, że zapotrzebowanie na dodatkowe kursy szczególnie szybko rośnie ze strony Finlandii w kierunku Estonii. Coraz więcej osób podróżuje promem z Finlandii do stolicy Estonii, ale też do innych lokalizacji położonych w tym kraju. W sezonie letnim dodatkowe kursy będą wykonywać także promy Gabriella oraz Mariella.

 

„Popularność turystyki na tej trasie cały czas rośnie. Estonia i Łotwa pozostają bardzo popularnymi celami turystycznymi. Coraz popularniejsza staje się też dla turystów kontynuacja podróży z Tallinna do np.: Pärnu, Saaremaa lub Rygi” - powiedział Kaj Takolander z Viking Line.

 

Przedstawiciele Viking Line przyznali także, że zamierzają rozwijać ideę krótkich rejsów tzw. piknikowych w czasie sezonu letniego, które wykonywane były też w 2018 r. Jak zauważył przewoźnik, to doskonały sposób na zrobienie zakupów, odbycie spotkania biznesowego czy firmowego. W przyszłości armator chce oferować takie rejsy w każdy piątek.

 

Jeszcze w styczniu prom Viking XPRS ma przejść prace konserwacyjne i modernizacyjne. Zmiany czekają m.in. plac zabaw, salę dyskotekową czy pub. W związku z tym statek będzie wyłączony z eksploatacji od 21 do 24 stycznia, a od 21 stycznia do końca miesiąca nie będzie można korzystać z niektórych obiektów, które znajdują się na pokładzie promu.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Viking Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060