Stena Line
Stena Line
17.01.2019

W Chinach zwodowano nowy prom dla Stena Line. Znamy jego nazwę

W Chinach zwodowany został pierwszy z promów, które powstają dla Stena Line i reprezentują nowoczesną serię statków E-Flexer. Poznaliśmy właśnie jego nazwę.

 

Popularny szwedzki armator ogłosił, że pierwszy z całej linii nowych promów, które budowane są dla niego w Avic Weihai Shipyard, będzie nazywał się Stena Estrid. Już od jakiegoś czasu wiemy, że będzie on obsługiwał połączenia na Morzu Irlandzkim – korzystać będzie można z niego na trasie Dublin-Holyhead. Łącznie w regionie tym pojawią się aż trzy promy klasy E-Flexer. Zwodowany właśnie statek rozpocznie działalność operacyjną za ok. rok.

 

„Pierwszy z naszej nowej generacji statków osiągnął dziś bardzo ważny kamień milowy” - powiedział w czasie wczorajszej uroczystości szef Stena Line, Niclas Mårtensson. „Stena Estrid udanie zakończyła dziś manewr 'wypłynięcia' z suchego doku w stoczni Avic, a teraz wchodzi w intensywną fazę prac poprzedzających jej inaugurację na Morzu Irlandzkim na początku przyszłego roku”.

 

Każdy z nowych promów E-Flexer budowanych dla Stena Line z myślą o połączeniach pomiędzy Irlandią a Wielką Brytanią będzie miał 215 metrów długości, a na pokład przyjmie 1000 pasażerów i dysponować będzie linią ładunkową o długości 3100 metrów. To znacznie więcej niż spotykane dziś w tym regionie statki typu ro-pax.

 

Wszystkie trzy statki przeznaczone do eksploatacji na Morzu Irlandzkim, trafią tam do 2021 r. W 2022 r. do siatki połączeń Stena Line trafią kolejne dwa promy typu E-Flexer, które będą miały po 240 metrów – pomieszczą 1200 pasażerów i będą wyposażone w linie ładunkową o długości 3600 metrów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060