Irish Ferries
Irish Ferries
28.01.2019

Irish Ferries otrzymało nakaz wypłaty rekompensat

Irish Ferries otrzymało nakaz wypłaty rekompensat. Mają je otrzymać ci podróżni, których wakacyjne plany pokrzyżowane zostały przez ciągłe przesunięcia związane z wprowadzeniem na trasę promu W.B. Yeats.

 

Nowy, zbudowany w niemieckiej stoczni Flensburger Schiffbau-Gesellschaft prom miał być hitem ostatniego lata w ofercie przewoźnika. Jednostka została zwodowana już w styczniu ubiegłego roku. Niestety, ostatecznie statek nie zadebiutował w lipcu zgodnie z pierwotnymi planami. Także późniejsze terminy, ze względu na opóźnienia w dostawie, nie zostały dotrzymane. Ostatecznie statek do Irlandii został dostarczony dopiero w grudniu, a tydzień temu – ok. rok po zwodowaniu konstrukcji – wszedł do serwisu.

 

Ze względu na opóźnienie w dostawie promu w odpowiedzialnej za jego budowę niemieckiej stoczni wszczęte zostało dochodzenie – pojawiły się bowiem podejrzenia, że opóźnienie mogło być przedmiotem celowego działania.

 

To jednak nie koniec perypetii związanych z promem W.B. Yeats. Choć poślizg związany ze startem nowej jednostki nie był zawiniony przez przewoźnika, National Transport Authority (NTA) – działająca w Irlandii agencja, która odpowiada m.in. za przestrzeganie praw pasażerów - nakazała armatorowi wypłatę odszkodowań pasażerom, którzy zostali zmuszeni do zmiany swoich wakacyjnych planów. Organ wszczął dochodzenie pod wpływem skarg od pasażerów, którzy informowali o swojej sytuacji. Urząd nie był usatysfakcjonowany rozwiązaniem problemu przez przewoźnika, uznając, że opóźnienie w dostawie promu nie było „szczególną okolicznością”.

 

Rekompensaty mają zostać zapłacone tym, którzy dotarli do celu swoich podróży z opóźnieniem. Mają też objąć osoby, które zamiast do Dublina albo Cherbourga dotarły w zastępstwie do Rosslare i Roscoff.

 

Szacuje się, że opóźnienia związane z dostawą nowego promu dotknęły ok. 30 tysięcy pasażerów. Firma Irish Ferries odwołała się od decyzji NTA.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Irish Ferries, RTE, Irish Times


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060