Kolizja dwóch promów we Włoszech
youtube.com/ Blacks Vodkas
27.02.2019

Kolizja dwóch promów we Włoszech

Niekorzystne warunki atmosferyczne były główną przyczyną kolizji dwóch promów, do jakiej doszło we Włoszech. Dwie jednostki doznały niewielkich uszkodzeń.

 

Do incydentu doszło w ostatni weekend, w pobliżu włoskiej wyspy Ischia w Zatoce Neapolitańskiej. W zdarzeniu udział wzięły prom Don Peppino oraz Benito Buono. Do kolizji doszło w chwili, gdy statek Don Peppino opuszczał lokalny port (nazywający się tak samo jak wyspa).

 

Uderzenie spowodowało pojawienie się uszkodzeń na obu jednostkach. W przypadku promu Don Peppino ucierpiała część dziobowa, w drugiej jednostce – rufa. Skutki uderzenia były jednak na tyle niegroźne, że zdecydowano, iż prom Don Peppino będzie kontynuował swoją podróż w kierunku Neapolu.

 

Oba statki, które uczestniczyły w incydencie, obsługiwały w przeszłości połączenia w północnej części Europy, kursując m.in. do portów w Danii oraz Szwecji.

 

Należący do Medmar Navi i zbudowany w 1968 r. Benito Buono, pływał dawniej dla Rederi AB Öresund jako Hamlet. Obsługiwał on połączenia Malmö-Kopenhaga oraz Limhamn-Dragør.

 

Zbudowany w 1964 r. Don Peppino znany był dawniej jako Malmö i kursował na linii Kastrup-Malmö.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Sky tg 24

youtube.com/ Black Vodkas

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060