Grimaldi Lines
Grimaldi Lines youtube.com/ France 3 Bretagne/ Marine Nationale
13.03.2019

Spłonął statek należący do Grimaldi Lines

Wielki pożar jednostki należącej do Grimaldi Lines doprowadził do jej całkowitego zniszczenia. Na szczęście obyło się bez ofiar.

 

Do dramatycznych zdarzeń doszło nieopodal Francji – ok. 260 kilometrów od wybrzeża. Pożar wybuchł na pokładzie statku Grande America, który płynął z Hamburga do Casablanki. Płomienie pojawiły się najpierw na jednym z pokładów samochodowych. Początkowo, w związku z niebezpieczeństwem, załoga zamierzała obrać kurs do portu A Coruña. Wszystko wskazywało na to, że sytuację uda się opanować. Ale niedługo potem ogień bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać. W związku z tym kapitan podjął decyzję o ewakuacji.

 

W chwili zdarzenia na pokładzie statku znajdowało się 26 osób, w tym 1 pasażer. Wszystkie trafiły do łodzi ratunkowej. Niestety, w związku z uszkodzeniami nie była ona w stanie samodzielne płynąć. Na pomoc poszkodowanym ruszyła brytyjska fregata Argyll. Część uratowanych osób, w związku z odniesionymi obrażeniami, trafiła do szpitali we Francji.

 

Pożaru, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek, nie udało się ugasić. Jak wynika z informacji, które pojawiły się w mediach, wczoraj w godzinach popołudniowych statek utracił stabilność, wywrócił się i zatonął w Zatoce Biskajskiej, w odległości ok. 330 kilometrów na zachód od francuskiego wybrzeża. Szczegółowe przyczyny katastrofy są na razie nieznane.

 

Statek Grande America został wybudowany w 1997 r. Jednostka pływała pod banderą włoską dla jednego z największych operatorów promowych i logistycznych na świecie – grupy Grimaldi.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Roma on line, Today.it

Le Télégramme/ Marine Nationale

Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060