Tallink Group
Tallink Group
21.03.2019

Tallink przygotował specjalne menu z okazji 30-lecia firmy

W tym roku Tallink będzie świętował 30 lat istnienia. Z tej okazji przewoźnik przygotował nowe menu. Już od tego tygodnia z nowej oferty skorzystać można na promach obsługujących połączenie Tallinn-Sztokholm.

 

Tallink funkcjonuje na rynku od 1989 r. Okrągłą, 30. rocznicę firma zamierza celebrować na różne sposoby. Jednym z nich jest stworzenie specjalnego, okolicznościowego menu. Już teraz przetestować je będą mogli pasażerowie podróżujący pomiędzy Estonią a Szwecją. Specjalne menu à la carte skonstruował współpracujący od dawna z armatorem szef kuchni, Anti Lepik.

 

„Łącząc razem trzy dekady smaków w jedno menu, które podsumowuje historię najbardziej niezwykłej estońskiej firmy, było ekscytującym i inspirującym, ale jednocześnie bardzo wymagającym zadaniem” - powiedział Anti Lepik. „Aby przedstawić esencję firmy Tallink w najlepszy sposób, skorzystałem z lokalnych, estońskich produktów i wzbogaciłem je o smaki z różnych krajów położonych nad Morzem Bałtyckim”.

 

Jak powiedział Lepik, na specjalną kartę składają się dania przygotowane z ryb i mięsa. To właśnie one stanowią serce tego menu, a towarzyszą im takie produkty, jak: grzyby, jagody czy rabarbar. Wśród serwowanych dań znajdują się ostrygi z marynowanym ogórkiem, musem chrzanowym i cebulką czy kaczka wędzona na zimno z białymi szparagami i konfitowanym żółtkiem. Jest też filet z sandacza czy polędwica wołowa z kurkami i jagodami.

 

Pełne, składające się z pięciu dań menu podawane jest obecnie w restauracjach na statkach Victoria I oraz Baltic Queen. Od maja na pokładzie obsługującego trasę Tallinn-Helsinki promu Megastar dostępne będzie jubileuszowe menu złożone z trzech dań.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Tallink


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060