DFDS
DFDS
13.05.2019

DFDS pozyskuje dwa promy i uruchamia nowe połączenie

DFDS sygnowało umowę z firmą Stora Enso. W związku z tym armator od połowy czerwca dołącza do swojej siatki połączeń nową trasę. Jego promy będzie kursować pomiędzy Zeebrugge a Göteborgiem.

 

Na mocy zawartego właśnie porozumienia z jednym z wiodących producentów papieru i opakowań papierowych, DFDS będzie odpowiedzialny co roku za transport ok. 700 tysięcy ton produktów wytwarzanych przez fińskiego giganta.

 

Aby wypełnić zapisy umowy, przewoźnik otworzy nowe połączenie. Statki DFDS będą od połowy czerwca kursować również na trasie Zeebrugge-Göteborg. Przewoźnik pozyska dwa promy, które będą wykonywać połączenia na nowej linii pomiędzy Szwecją a Belgią. Liczba kursów realizowanych na trasach pomiędzy tymi dwoma krajami wzrośnie z 8 do 12.

 

„Jesteśmy zadowoleni, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z firmą Stora Enso i wesprzeć ich rozwój poprzez wydajną i elastyczną obsługę trasy” - powiedział Peder Gellert Pedersen z DFDS.

 

Do obsługi serwisu wykorzystane zostaną w sumie trzy promy – jeden zostanie przesunięty z trasy Gent-Göteborg, a dwa pozostałe firma pozyska na rynku. Będą to jednostki Slingeborg oraz Schieborg, których operatorem był SOL Continent Line, obsługujący do tej pory serwis Gent-Göteborg dla Stora Enso. DFDS zapłaci za nie 270 milionów koron duńskich.

 

Umowa zawarta pomiędzy DFDS a Stora Enso będzie obowiązywała przez 5 lat z opcją przedłużenia jej o kolejne 3 lata.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: DFDS

 

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060