Tallink
Tallink
12.07.2019

Zagwarantowano finansowanie budowy nowego promu Tallink

Grupa Tallink podpisała właśnie umowę, dzięki której zabezpieczyła finansowanie budowy nowego promu. To kolejny istotny krok, który powinien sprawić, że nowoczesna jednostka zostanie dostarczona przewoźnikowi w terminie i bez zakłóceń.

 

Wartość umowy zawartej pomiędzy Tallink Superfast (spółka zależna grupy Tallink) oraz KfW IPEX-Bank sięga sumy 197,6 miliona euro. Zabezpieczeniem kredytu będzie hipoteka ustanowiona na nowej jednostce, a także gwarancja macierzystej firmy. Termin zapadalności zaciągniętego zobowiązania przypada 12 lat od czasu wypłaty.

 

Pożyczona przez Tallink suma stanowi większą część wartości kontraktu na budowę nowego statku. Zgodnie z zapisami w umowie, koszty budowy nowoczesnego promu sięgną 247 milionów euro.

 

Ekologiczny prom powstaje dla estońskiego operatora w zakładach Rauma Marine Constructions na mocy umowy zawartej w marcu br. Jednostka będzie kursowała na trasie Tallinn-Helsinki. Będzie zatem obsługiwała jedno z najpopularniejszych połączeń na Bałtyku.

 

Najnowszy prom, który powstanie dla przewoźnika w Finlandii, będzie miał 212 metrów długości i będzie zasilany paliwem LNG (napęd dual-fuel). Na jego pokładzie pomieści się 2800 osób.

 

Według planów nowy ro-pax powinien pojawić się na trasie łączącej Estonię i Finlandię już na początku 2022 r. Stanie się to pięć lat po tym, jak na linii tej wystartował statek Megastar.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Tallink


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060