Viking Line
Viking Line
23.08.2019

Kapitalne lato dla Viking Line

Viking Line jest kolejnym przewoźnikiem, który nie kryje satysfakcji z wyników uzyskiwanych w czasie tegorocznego sezonu letniego. Firma pochwaliła się właśnie, że lipiec był dla niej drugim najlepszym miesiącem w historii.

 

Firma Viking Line na wszystkich obsługiwanych trasach przewiozła w lipcu 2019 r. 951 645 pasażerów. To rezultat lepszy od tego, który udało się wypracować w ubiegłym roku (statki Viking Line przewiozły wówczas 951 005 pasażerów) i nieznacznie gorszy od uzyskanego w lipcu 2017 r. Należy jednak pamiętać, że dwa lata temu armator oferował dodatkową przestrzeń, dysponując wówczas katamaranem Viking FSTR, który obsługiwał połączenie Helsinki-Tallinn.

 

W lipcu br. najwięcej pasażerów przewiezionych zostało na trasie pomiędzy stolicami Finlandii i Estonii (319 372 pasażerów). Na trasie Turku-Wyspa Alandzkie-Sztokholm statki Viking Line przewiozły 268 686 pasażerów, a na linii Mariehamn-Kapellskär obsłużonych zostało 146 050 pasażerów.

 

Ubiegły miesiąc okazał się rekordowy dla promu Rosella, który przewożąc 146 050 pasażerów, poprawił ustanowiony w czerwcu rekord.

 

„Jesteśmy zadowoleni z trendu związanego z wolumenem pasażerów w lipcu. Bardzo nas cieszy, że tak wiele osób zdecydowało się na podróż naszymi statkami, a zwłaszcza fakt, że Rosella ustanowiła rekord dwa razy z rzędu” - powiedział Jan Hanses, szef Viking Line. „Obserwujemy wśród naszych podróżnych olbrzymie zainteresowanie wyjazdami na wakacje do sąsiednich krajów, co stanowi odbicie pewnego społecznego trendu”.

 

Viking Line nie jest jedynym działającym w północnej części Europy przewoźnikiem, który w czasie tegorocznych wakacji odnotował świetne wyniki. Wcześniej rewelacyjnymi rezultatami pochwaliła się firma Tallink, dla której ubiegły miesiąc okazał się rekordowy.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Viking Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060