Port w Ystad z rekordem
ystad.se
30.08.2019

Port w Ystad z rekordem

Port w Ystad pochwalił się wynikami za pierwszych siedem miesięcy, które okazały się rekordowe. Port, którego trzonem oferty są połączenia promowe z Polską, obsłużył w tym czasie 1,4 miliona pasażerów.

 

Władze szwedzkiego portu mają powody zadowolenia. Po podsumowaniu okresu od stycznia do lipca okazało się, że udało się osiągnąć wzrost liczby pasażerów o 8,5 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Odnotowano też niewielki wzrost przewozu ładunków cargo – i to pomimo zmniejszenia się dostępnej powierzchni ładunkowej na trasach z Polską.

 

Władze portu są raczej przyzwyczajone do śrubowania wyników. Cały ubiegły rok także zakończył się dla Ystad Hamn kilkoma rekordami – pod względem przewiezionych ładunków, liczby pasażerów (2 209 706) i pojazdów osobowych (580 201). Wiele wskazuje na to, że 2019 r. znów zakończy się również serią rekordów.

 

Popularny szwedzki port obsługuje połączenia do Świnoujścia (promy Unity Line i Polferries) oraz na Bornholm. W tej chwili w porcie realizowane są duże inwestycje infrastrukturalne, które mają przygotować go m.in. do obsługi nowego promu, który powstanie dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Ystad Hamn


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060