Należący do grupy Tallink prom Star był pierwszym miejscem w Estonii, gdzie można było skorzystać z lokalu Burger King. Teraz firma będzie rozwijać restauracje tej sieci także na lądzie - w Estonii, na Łotwie i Litwie.
Należący do grupy Tallink prom Star był pierwszym miejscem w Estonii, gdzie można było skorzystać z lokalu Burger King. Teraz firma będzie rozwijać restauracje tej sieci także na lądzie - w Estonii, na Łotwie i Litwie. Tallink
08.10.2019

Tallink zajmie się budową sieci Burger King w krajach bałtyckich

Grupa Tallink zajmie się rozwojem popularnej marki Burger King w krajach bałtyckich. To jeden z nielicznych obszarów w Europie, gdzie nie funkcjonują jeszcze restauracje tej kultowej sieci. Teraz ma się to zmienić. I to właśnie za sprawą estońskiego armatora.

 

Popularny przewoźnik promowy zawarł właśnie umowę, na mocy której będzie odpowiedzialny za rozwój sieci lokali Burger King na Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Dzięki nabyciu praw do rozwoju sieci, pierwsza restauracja zostanie otwarta jeszcze tej zimy w Tallinnie. W pierwszej połowie 2020 r. lokale tej marki pojawią się również na Litwie oraz Łotwie. Każda zawierana z franczyzobiorcami umowa będzie obowiązywać przez 20 lat. Grupa Tallink spodziewa się, że porozumienie osiągnięte z globalnym gigantem przyczyni się do utworzenia w krajach bałtyckich ok. 800 nowych miejsc pracy.

 

Współpraca z siecią Buger King nie jest dla grupy Tallink niczym nowym. Kilka lat temu armator został pionierem, otwierając na pokładzie promu Star pierwszy na świecie pływający lokal pod szyldem Burger King.

 

„Tallink napisał historię 2016 r., kiedy przyczynił się do otwarcia pierwszej restauracji na pokładzie statku. Teraz tworzymy historię jeszcze raz, sprowadzając popularnego Whoppera, jak i resztę popularnych produktów Burger Kinga - tym razem już na ląd - dla mieszkańców Estonii, Łotwy i Litwy” - powiedział Paavo Nõgene, szef grupy Tallink.

 

Burger King to założona w 1954 r. sieć, która obecnie posiada 14 tysięcy lokali na całym świecie. Każdego dnia z jej oferty korzysta 11 milionów klientów. Tallink jest zaś jednym z wiodących przewoźników promowych na Bałtyku. W ubiegłym roku z jego oferty skorzystało blisko 10 milionów pasażerów. Statki operatora obsługują połączenia pomiędzy Estonią, Finlandią, Łotwą i Szwecją

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Tallink


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060