Trasmediterranea
Trasmediterranea facebook.com/ Trasmediterránea
23.10.2019

Nowy prom dla firmy Trasmediterranea zwodowany

We włoskich zakładach Cantiere Navale Visentini odbyło się wodowanie nowego promu. Jego operatorem będzie firma Trasmediterranea.

 

Zwodowany właśnie statek jest najdłuższym promem, który kiedykolwiek powstał w zlokalizowanej w Porto Viro stoczni. Zaprojektowany przez biuro NAOS Ship and Boat Design ro-pax, który będzie pływał w barwach hiszpańskiego przewoźnika, ma 203 metry długości oraz 25 metrów szerokości. Jednostka może przyjąć na pokład 1000 pasażerów oraz dysponuje linią ładunkową o długości 2600 metrów.

 

W najbliższych miesiącach w stoczni Cantiere Navale Visentini będą trwały prace wykończeniowe. Zgodnie z harmonogramem, prom ma zostać dostarczony w maju 2020 r. Statek będzie obsługiwał połączenie pomiędzy Walencją a Balearami.

 

Armator zdradził już wcześniej nazwę swojego najnowszego nabytku. Zostanie on ochrzczony jako Ciudad de Valencia.

 

Niewykluczone, że do promu, który będzie eksploatowany przez należącą do grupy Naviera Armas firmę Trasmediterranea, nie będzie jedynym wyprodukowanym w Cantiere Navale Visentini gigantem we flocie hiszpańskiego przewoźnika. Według pojawiających się informacji, firma być może wyczarteruje też siostrzaną jednostkę, która ma zostać ukończona w 2021 r.

 

Trasmediterranea to firma, której korzenie sięgają 1916 r. Przedsiębiorstwo dysponuje bogatą flotą statków, które obsługują połączenia pomiędzy Hiszpanią a Wyspami Kanaryjskimi, Balearami oraz północną częścią Afryki. W 2017 r. Trasmediterranea została przejęta przez grupę Naviera Armas.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Trasmediterranea, Cantiere Navale Visentini


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060