Unity Line
Unity Line
24.10.2019

Incydent z udziałem polskiego promu w Ystad. Jednostka uszkodzona

Do poważnego zdarzenia z udziałem polskiego promu doszło dziś w Ystad. Pływający dla Unity Line Jan Śniadecki doznał poważnych uszkodzeń w trakcie procedury wejścia do portu.

 

Do incydentu doszło ok. 11:00. Jednostka pływająca dla polskiego operatora przygotowywała się wówczas do cumowania. Jak wynika z relacji szwedzkich mediów, właśnie wtedy załoga promu utraciła kontrolę nad statkiem. W rezultacie przybyły ze Świnoujścia prom uderzył w pirs.

 

Kolizja spowodowała uszkodzenia części dziobowej. Zdjęcia zaprezentowane w szwedzkich środkach przekazu potwierdzają, że przednia część kadłuba jest mocno zniszczona. Poważnie ucierpiała m.in. gruszka dziobowa. Uszkodzony został także fragment pirsu. Jak wynika z relacji świadków, zanim doszło do zderzenia, Jan Śniadecki minął w niewielkiej odległości jeden z zacumowanych w porcie promów.

 

Szczegółowe przyczyny incydentu pozostają nieznane. Na tę chwilę statek przebywa wciąż w porcie Ystad. O dalszych losach promu i powodzie kolizji będziemy informować, gdy tylko pojawią się kolejne szczegóły.

 

Jan Śniadecki to zbudowany w 1988 r. prom, który jest własnością polskiego przedsiębiorstwa Euroafrica Linie Żeglugowe. Jego operatorem od 1995 r. pozostaje Unity Line. Statek ma 155 metrów długości i dysponuje liną ładunkową o długości 1180 metrów. Przystosowany jest do przewozu wagonów kolejowych.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Kristianstadsbladet, Unity Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060