Port w Aarhus
Port w Aarhus Aarhus Havn/ Jan Kejser
10.12.2019

Port Aarhus wprowadza atrakcyjne upusty dla ekologicznych

Władze portu w Aarhus zamierzają promować przewoźników, którzy przykładają dużą wagę do kwestii ekologii. Armatorzy, którzy korzystają z rozwiązań ograniczających wpływ ich działalności na środowisko, mogą liczyć na upusty.

 

Przedstawiciele duńskiego portu zapowiedzieli, że operatorzy, którzy kładą nacisk na ograniczenie poziomu emisji (CO2, SOx, Nox), mogą liczyć na preferencyjne stawki. Promowani są m.in. ci przewoźnicy, których statki w trakcie postoju w porcie maja techniczną możliwość korzystania z energii dostarczanej z lądu.

 

Nowy cennik dla „ekologicznych” ma wejść w życie 1 stycznia przyszłego roku. Firmy kwalifikujące się do otrzymania rabatu mogą liczyć na zniżki sięgające 4,5 procent od opłat portowych. Władze Aarhus Havn mają nadzieję, że wprowadzone zmiany zmotywują firmy do wprowadzenia rozwiązań służących zrównoważonej żegludze. Przedstawiciele portu przyznali, że taki system jest jedynym narzędziem, z którego mogą obecnie korzystać, by wpłynąć na przewoźników i wymóc na nich korzystanie z przyjaznych środowisku rozwiązań.

 

„Mamy oczywiście nadzieję, że firmy żeglugowe, które już pływają z/do Aarhus, odpowiedzą pozytywnie na możliwość oszczędzania na podatkach” - powiedział Nicolai Krøyer z Aarhus Havn, który nadmienił, że liczy na to, iż wprowadzenie atrakcyjnego systemu upustów zachęci do korzystania z portu w Aarhus także przewoźników, którzy na razie go omijają.

 

Port nie zgodził się na ujawnienie prognoz dotyczących wpływu wprowadzenia upustów na przyszłoroczny wynik finansowy.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Aarhus Havn


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060