Finnlines
Finnlines
27.03.2018

Finnlines wydłuży kolejne promy

Niewykluczone, że już niedługo następne promy należące do Finnlines doczekają się wydłużenia. Przewoźnik poinformował, że zamierza zastosować tę procedurę w przypadku dwóch kolejnych należących do niego jednostek ro-ro.

 

Wydłużanie promów to stosowana przez Finnlines metoda na zwiększenie podaży i efektywności operacyjnej. W ostatnich latach wiele razy informowaliśmy o zlecanych przez armatora zabiegach tego typu. Teraz procedurę tę przejdą dwie kolejne jednostki.

 

Operacja ma zostać zrealizowana w ramach realizowanego przez Finnlines programu inwestycyjnego, polegającego na zwiększaniu efektywności energetycznej oraz redukcji emisji. Jego wartość wynosi 70 milionów euro. Zgodnie z założeniami, programem tym miały być objęte cztery statki z opcjonalną możliwością objęcia projektem dwóch kolejnych jednostek.

 

Program dotyczył do tej pory statków Finntide oraz Finnwave. Pod koniec maja br. zakończą się prace nad rozbudową statków Finnsky oraz Finnsun. Teraz już wiadomo, że o dodatkowe metry zostaną wzbogacone również jednostki Finnbreeze oraz Finnsea. W ich wypadku procedura ta ma zostać zrealizowana w okresie od września do grudnia br.

 

 

„Te dwa wydłużone dodatkowo statki, w połączeniu z poprzednimi czterema, pomogą nam zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie i umożliwią nam obsługę naszych klientów w bardziej efektywny sposób” - powiedział Tom Pippingsköld z Finnlines. „Decyzja o wydłużenie kolejnych dwóch statków pomoże nam zwiększyć konkurencyjność i poprawić efektywność zagospodarowania kapitału ludzkiego”.

 

Po zakończeniu prac powierzchnia ładunkowa każdego ze statków wzrasta o ok. 30 procent. Każda z przebudowanych jednostek ma wówczas 217,7 metra długości oraz linię ładunkową o długości 4200 metrów.

 

 

PromySkat

 

 

Źródło: Finnlines


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060