Irish Ferries
Irish Ferries
11.04.2019

Oscar Wilde sprzedany. Nowym właścicielem gigant branży żeglugowej

Irish Continental Group (ICG), która jest właścicielem Irish Ferries, potwierdziła, że sprzedaje jeden z promów. Nowego nabywcę znalazł statek Oscar Wilde.

 

Bardzo popularna jednostka, która obsługiwała dla irlandzkiego przewoźnika m.in. połączenia pomiędzy Rosslare oraz Cherbourgiem, ma bardzo bogatą historię. I wkrótce zacznie zapisywać jej nową kartę. Statek trafi do MSC Mediterranean Shipping Company. Kwota transakcji wynosi 29 milionów euro (124 miliony złotych). Zgodnie z zapisami umowy, płatność nastąpi w ratach. Nowy właściciel będzie wnosił kolejne transze do 2025 r.

 

Nowy statek przejdzie w ręce nowego właściciela właściwie natychmiast. Przekazanie statku odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

 

Oscar Wilde znajdował się we flocie ICG od 2007 r., obsługując połączenia pomiędzy Irlandią a Wielką Brytanią i Francją. Zbudowana w 1987 r. jednostka powstała dla linii Jahre Line, która w 1990 r. połączyła się z Norway Line, tworząc Color Line. W zasobach Color Line jednostka pozostawała do 2007 r. pod nazwą Kronprins Harald.

 

Oscar Wilde ma 166 metrów długości i 28 metrów szerokości. Na pokład może przyjąć 1458 pasażerów; dysponuje też linią ładunkową o długości 1220 metrów.

 

MSC Mediterranean Shipping Company to jedna z największych na świecie firm żeglugowych, specjalizujących się w transporcie kontenerów. Do koncernu należy też MSC Cruises – firma, która obsługuje rejsy wycieczkowe.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: The Irish Times


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060