Należący do Grimaldi Lines prom jeszcze przed remontem imponował rozmiarami. Teraz jego długość wzrosła do 255 metrów.
Należący do Grimaldi Lines prom jeszcze przed remontem imponował rozmiarami. Teraz jego długość wzrosła do 255 metrów. wikipedia.org/ PD/ Cap. E. Patalano
12.04.2019

Dłuższy o 30 metrów prom Cruise Roma wrócił na trasę

Należący do Grimaldi Lines prom Cruise Roma pomyślnie przeszedł procedurę wydłużenia. Statek powrócił na trasę Civitavecchia-Porto Torres-Barcelona.

 

Zabieg wydłużenia statku jest coraz popularniejszą operacją, praktykowaną przez wielu operatorów. To jedna z metod, która pozwala armatorom na zwiększenie podaży. Kolejnym statkiem, który przeszedł remont, w trakcie którego – poprzez dołączenie dodatkowej sekcji – zwiększona została jego przestrzeń ładunkowa, jest ro-pax Cruise Roma, który pływa w barwach Grimaldi Lines.

 

Statek włoskiego przewoźnika został poddany tej wyjątkowej operacji przez specjalistów z zakładów Fincantieri. Jest to ta sama stocznia, w której jednostka została zbudowana 12 lat temu. Podczas modernizacji prom został przecięty na pół. Pomiędzy dwie części kadłuba wstawiony został nowy, 30-metrowy człon. Dzięki temu długość statku, który już wcześniej mógł się pochwalić nieprzeciętnymi rozmiarami (miał 225 metrów), wzrosła do 255 metrów!

 

Dodatkowo w czasie remontu wprowadzone zostały zmiany, które sprawiły, że statek stał się bardziej ekologiczny. Wyposażono go w scrubbery ograniczające emisję szkodliwych związków, a także w akumulatory, dzięki którym nie będzie konieczności korzystania z generatorów Diesla podczas postojów w porcie.

 

Cruise Roma nie pozostanie jedynym promem Grimaldi Lines, który przeszedł taką rozbudowę. Wkrótce w ten sam sposób zwiększona zostanie powierzchnia ładunkowa siostrzanej jednostki – Cruise Barcelona.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Grimaldi Lines, TRC Giornale


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060