Tallink
Tallink Linkedin.com
16.04.2019

Interaktywny robot na pokładzie promu Megastar

Grupa Tallink nie od dziś podąża z duchem czasu. Innowacyjność estońskiego przewoźnika manifestuje się czasami w bardzo dosłowny sposób. Już wkrótce na jednym ze statków operatora pojawi się... robot.

 

Zbudowany w 2014 r. Pepper zdążył już nieźle namieszać w świecie robotyki. Często prezentowany jest jako przykład jednego z najbardziej niezwykłych dokonań myśli inżynieryjnej. Humanoidalny robot wchodzi w interakcje z ludźmi, a dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji jest w stanie odczytywać emocje osób.

 

Teraz z niezwykłym robotem będzie można się spotkać dzięki firmie Tallink. Pepper już od tego tygodnia będzie demonstrował swoje możliwości w lobby głównej siedziby grupy Tallink w stolicy Estonii. Wkrótce swój potencjał zaprezentuje zaś pasażerom, którzy pojawią się na pokładzie flagowej jednostki należącej do armatora – na promie Megastar.

 

Jak poinformował przewoźnik, głównym zadaniem Peppera będzie dostarczanie rozrywki pasażerom, którzy korzystają z przeprawy na trasie Tallinn-Helsinki.

 

Pepper został zaprezentowany po raz pierwszy na konferencji w 2014 r. Robot stworzony przez specjalistów z SoftBank Robotics rok później trafił do sprzedaży, stając się – pomimo niemałej ceny – prawdziwym hitem. Robot, który potrafi odczytywać ludzkie emocje, m.in. poprzez analizę głosu, jest nie tylko zabawką czy narzędziem służącym celom edukacyjnym. Wykorzystywany jest też komercyjnie, np. w placówkach oraz biurach firm, gdzie wita klientów.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Tallink


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060