DFDS
DFDS
04.09.2019

DFDS sprzedało jeden ze swoich statków

Firma DFDS sprzedała jeden ze swoich promów. Do nowego właściciela trafi wkrótce jednostka Liverpool Seaways.

 

Armatorem, który przejmuje statek, jest firma La Meridionale. Zgodnie z zawartym przez strony porozumieniem, jednostka ma zostać przekazana w 2020 r. Obecnie Liverpool Seaways obsługuje połączenia na Morzu Bałtyckim. Jak wynika z zapowiedzi DFDS, po przekazaniu promu flota operatora na Bałtyku zostanie uzupełniona innym statkiem znajdującym się w zasobach przewoźnika.

 

Umowa zostanie sfinalizowana w kwietniu 2020 r. i będzie miała wpływ dopiero na przyszłoroczny wynik finansowy. Wartość transakcji opiewa na 200 milionów koron duńskich (ok. 26 milionów euro).

 

Prom Liverpool Seaways został zbudowany w 1997 r. Początkowo znany jako Lagan Viking i obsługiwał połączenia dla Norse Irish Ferries (kursował na trasie Liverpool-Belfast). Od 2005 r. pływał dla Norfolkline, która w 2010 r. została przejęta przez DFDS. Po zamknięciu połączenia Birkenhead – Dublin prom został skierowany do obsługi siatki połączeń DFDS na Bałtyku. W tej chwili statek obsługuje połączenie Kapellskar-Paldiski.

 

Liverpool Seaways może przyjąć na pokład 270 pasażerów. Dysponuje linią ładunkową o długości 2200 metrów.

 

Firma La Méridionale istnieje na rynku od 1931 r. Francuski operator specjalizuje się w obsłudze połączeń na Korsykę i Sardynię.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: DFDS


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060