Tallink
Tallink Marko Stampehl
14.02.2020

Przedłużający się remont promu Silja Europa. Tallink zdecydował się na zmiany

Grupa Tallink została zmuszona do wprowadzenia przetasowań na niektórych trasach. To efekt przedłużającego się wyłączenia z eksploatacji promu Silja Europa.

 

Należący do Tallink olbrzym – prom Silja Europa – zgodnie z planem trafił pod koniec stycznia do Stoczni Remontowej Turku w porcie Naantali. Tam miał przejść przegląd oraz konserwację. Zaplanowano również prace modernizacyjne. Zgodnie z harmonogramem, jednostka miała powrócić na trasę Helsinki-Tallinn 9 lutego. Tak się jednak nie stało.

 

Jak poinformował przewoźnik, w czasie przeglądu okazało się, że konieczna jest wymiana jednej z części. Do czasu usunięcia problemu na promie, Tallink zdecydował się na przeprowadzenie małej reorganizacji na trasach. Konieczne było znalezienie zastępstwa dla promu Silja Europa. Wybór padł na prom Victoria I, który na co dzień kursuje na linii Tallinn-Sztokholm.

 

Firma podjęła decyzję o przekierowaniu promu Victoria I na trasę Tallinn-Helsinki na ten okres. Ma to związek m.in. z faktem, że liczba rezerwacji na rejsy realizowane przez Silja Europa była znacząco większa niż rezerwacje na prom Victoria I. W związku z tym mniej klientów je odczuje” - powiedziała Marina Jõgi z Tallink.

 

Wszyscy pasażerowie zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Zaproponowano im inne połączenia albo zwrot poniesionych kosztów.

 

Zgodnie z planem wszystko ma wrócić do normy po 18 lutym.

 

Prom Silja Europa przechodzi modernizację, zgodnie z filozofią zakładającą stałe dostosowywanie floty do obowiązujących na rynku standardów.

 

Tallink jest jednym z wiodących przewoźników promowych na Morzu Bałtyckim. We flocie przewoźnika znajduje się aż 14 nowoczesnych promów, które obsługują połączenia: Tallinn-Helsinki, Tallinn-Sztokholm, Paldiski-Kapellskär, Turku-Sztokholm, Helsinki-Sztokholm i Ryga-Sztokholm. Promy Tallink Silja przewożą rocznie blisko 10 milionów pasażerów, a firma zatrudnia niemal 7,5 tysiąca pracowników. Rezerwacji na przeprawy realizowane przez statki Tallink Silja można dokonywać oczywiście za pośrednictwem naszego serwisu lub kontaktując się z naszymi przedstawicielami. Zapraszamy!PromySKAT

 

Źródło: Tallink

 


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060