Stena Nordica już wkrótce znów będzie transportować pasażerów i towary na linii Gdynia-Karlskrona
Stena Nordica już wkrótce znów będzie transportować pasażerów i towary na linii Gdynia-Karlskrona Stena Line
19.07.2019

Stena Nordica wkrótce ponownie na trasie Gdynia-Karlskrona

Prom Stena Nordica już wkrótce wznowi obsługę serwisu Gdynia-Karlskrona. Oznacza to powrót do bardzo rozbudowanego wyboru rejsów, oferowanego przez Stena Line na trasie pomiędzy Polską a Szwecją.

 

Od kilku miesięcy Stena Nordica służy na Morzu Irlandzkim, zastępując tam jeden z promów przechodzących aktualnie modernizację. Sytuacja jest jednak chwilowa i lada moment ro-pax powróci na Morze Bałtyckie, gdzie znowu będzie skracać dystans pomiędzy Polską a Skandynawią na cieszącej się olbrzymią popularnością trasie.

 

Serwis Gdynia-Karlskrona ma dla Stena Line znaczenie strategiczne. Armator sukcesywnie zwiększa oferowanie na tej linii i dostosowuje rozkład do potrzeb rynku. Włączanie kolejnych statków do jej obsługi jest elementem realizowanych tu przez przewoźnika długofalowych inwestycji, które nie tylko wpływają na uelastycznienie rozkładu rejsów i dostosowanie go do oczekiwań pasażerów oraz kontrahentów. Pozwalają też zachować operatorowi status lidera w regionie.

 

Stena Nordica jest na nowo obecna na trasie Gdynia-Karlskrona od ubiegłego roku (wróciła tu po kilku latach przerwy), stanowiąc odpowiedź na dynamiczny wzrost przepływu pasażerów oraz stale rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię ładunkową na tej linii. Zbudowany w 2000 r. prom stanowi solidne wzmocnie tego serwisu – ma 170 metrów długości, a na pokład może przyjąć 405 pasażerów, którzy mają do dyspozycji 222 kabiny. Stena Nordica to także pokaźna linia ładunkowa – 1949 metrów. W momencie uruchomienia tego promu, liczba przepraw oferowanych tygodniowo na trasie Gdynia-Karlskrona zwiększyła się do 46 w obu kierunkach!

 

Ro-pax Stena Nordica po powrocie na Bałtyk dołączy do trzech innych jednostek, które kursują pomiędzy portami w Gdyni oraz Karlskronie. Do dyspozycji klientów pozostają przez cały czas promy: Stena Vision, Stena Spirit oraz Stena Baltica.

 

 

PromySKAT

 

 

Źródło: Stena Line


Twoje rezerwacje Twoje wyceny
Nr dyżurny 24/7
663 500 060